Trwają zapisy na V Europejski Kongres MŚP

Ponad 50 paneli dyskusyjnych w ramach 6 obszarów tematycznych, Targi Usług i Produktów dla MŚP BIZNES EXPO oraz Program „Samorząd, który wspiera MŚP” – to tylko niektóre z wielu wydarzeń towarzyszących V Europejskiemu Kongresowi MŚP w Katowicach. Jedna z największych w Polsce konferencji dla przedsiębiorców odbędzie się w dniach od 12 do 14 października br. Trwa rejestracja uczestników.

Co roku kongres organizowany przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach cieszy się ogromnym zainteresowaniem przedsiębiorców. Jego program adresowany jest do biznesmenów z sektora MŚP, którzy już funkcjonują na rynku, jak również do osób planujących dopiero rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Katowicki kongres to jedna z największych europejskich platform wymiany myśli i doświadczeń pomiędzy biznesem, światem nauki, przedstawicielami samorządu, instytucji państwowych i okołobiznesowych.

W trakcie spotkania uczestnicy dowiedzą się, jak prowadzić swoją firmę w sposób innowacyjny, wykorzystując przy tym elementy m.in. inteligentnego rozwoju, współpracy z nauką i klastrami czy rozwój nowych technologii. W ramach przygotowywanych paneli będzie można również uzyskać wiedzę dotyczącą optymalizacji kosztów czy wsparcia w biznesie. Zainteresowani dowiedzą się, jak zarządzać wiedzą w swojej firmie, korzystać z leasingu czy zabezpieczyć firmę przed niewypłacalnością kontrahenta.

Na uczestników czekają też panele dotyczące przywództwa i dialogu, które pozwolą zapoznać się z rolą lidera i jego kompetencjami, wgłębić się w tajniki doskonalenia przywództwa, odkryć sekrety liderów biznesu czy poznać najlepszą metodę na rozwiązywanie konfliktów pracowniczych.

Kongres to także szansa na bezpośrednie spotkanie z prężnie rozwijającymi się firmami, które łączą biznes, kulturę i samorząd na rzecz rozwoju gospodarki kreatywnej, firmami rodzinnymi czy osobami niepełnosprawnymi na rynku pracy.

Organizatorzy nie zapomnieli także o młodych przedsiębiorcach i tych, którzy dopiero planują założyć swoją firmę. Będą oni mogli skorzystać z paneli dotyczących start-upów czy z  Akademii Marketingu i Sprzedaży. Dodatkowo w ramach specjalnej ścieżki dla młodych przedsiębiorców odbędzie się zjazd delegatów organizacji członkowskich Europejskiej Konfederacji Młodych Przedsiębiorców w Brukseli.

To tylko niewielka część z bogatej oferty wydarzenia organizowanego od lat przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach.

V Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw potrwa 3 dni i odbędzie się pod hasłem „Nauka – Biznes – Samorząd. RAZEM DLA GOSPODARKI”. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Komisja Europejska, a wysoki patronat – Parlament Europejski.

Warto podkreślić, że udział w kongresie jest bezpłatny – program wydarzenia oraz formularz rejestracji można znaleźć na stronie www.ekmsp.eu.

Źródło: ekmsp.eu