Startup może otrzymać 3 miliony z Simpact

Simpact to pierwszy w Polsce fundusz inwestycyjny oparty na idei tzw. impact investing, w którym głównym kryterium inwestowania i zaangażowania w projekty technologiczne będzie ich pozytywny wpływ na społeczeństwo i środowisko naturalne.

Fundusz powstał w ramach koordynowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju programu Bridge Alfa. Startupy zainteresowane pozyskaniem kapitału mogą otrzymać nawet do 3 milionów złotych. Jak informuje portal Mam Startup pierwszą inwestycją funduszu była firma SiDLY Care, która stworzyła innowacyjną opaskę monitorującą rytm serca i inne parametry.

Fundusz Simpact to fundusz typu venture capital, który jako pierwszy w Polsce i jeden z pierwszych w Europie Środkowo-Wschodniej działa w oparciu o ideę impact investing – czyli nowatorskiej strategii inwestycyjnej, polegającej na świadomym zaangażowaniu kapitału w projekty, które oprócz wyników finansowych generują również zysk społeczny lub środowiskowy.

Fundusz koncentruje się na poszukiwaniu rozwiązań technologicznych z takich obszarów, jak usprawnienie codziennego trybu życia mieszkańców krajów rozwiniętych, ochrona zdrowia, poprawa stanu środowiska i warunków życia, redukcja zanieczyszczeń i inne wpisujące się w ideę impact investing.

Startupy zainteresowane pozyskaniem kapitału mogą otrzymać nawet 3 miliony złotych, przy jednoczesnym objęciu przez fundusz mniejszościowego pakietu udziałowego.

Więcej wkrótce w : Fundusze Europejskie, nr 3/2017

Na co kapitał:

  • usprawnienie codziennego trybu życia mieszkańców
  • ochrona zdrowia
  • redukcja zanieczyszczeń

 

Zobacz także:

www.mamstartup.pl