Konkurs Galileo Masters 2015 zakończony

W dniu 6 lipca 2015 roku zakończył się etap zgłoszeń do międzynarodowego konkursu Galileo Masters 2015, który co roku nagradza najlepsze rozwiązania wykorzystujące technologie satelitarne. Z naszego kraju napłynęło kilkadziesiąt poprawnych wniosków. Polska edycja okazała się być jedną z najpopularniejszych w całym konkursie.

Konkurs European Satellite Navigation Competition (ESNC), inaczej nazywany Galileo Masters, uznawany jest za najważniejszy konkurs dla zainteresowanych technologiami satelitarnymi, którzy mogą również myśleć o założeniu własnego, kosmicznego start-upu. Do konkursu zgłaszane mogą być pomysły na aplikacje, urządzenia bądź technologie wykorzystujące nawigację satelitarną.

Termin składania wniosków upływa zwykle 30 czerwca. W tym roku, z uwagi na bardzo dużą liczbę nieukończonych wniosków organizatorzy postanowili przedłużyć możliwość zgłoszeń do 6 lipca.

Gala Finałowa w Berlinie, na której zaprezentowani laureaci konkursu, odbędzie się pod koniec października 2015 r. Wcześniej eksperci z Polski zapoznają się ze zgłoszeniami i wybiorą finalistów polskiej edycji. Pewne jest już jednak to, że w Polsce realizowana jest jedna z najbardziej aktywnych i dynamicznych edycji Galileo Masters.

Więcej informacji na temat tegorocznej edycji konkursu, znajduje się na tej stronie www.galileo-masters.pl , a także na Facebooku.

Źródło: mg.gov.pl