Finał konkurs „Europa To My”. Wygrał Gorzów Wielkopolski!

Rozstrzygnięto konkurs „Europa To My”. Internauci najwięcej głosów oddali na projekt rewitalizacji Bulwaru Nadwarciańskiego Wschodniego w Gorzowie Wielkopolskim.

Głosowanie zakończyło się 24 lipca o północy. Zwyciężyła Edyta Madej, która zgłosiła historię opisującą przemianę Bulwarów Nadwarciańskich w Gorzowie Wlkp. Kiedyś stały tam blaszane budki, a obecnie to atrakcyjnie zagospodarowany bulwar spacerowy z placem zabaw oraz wolierą dla ptaków.

To właśnie w Gorzowie Wielkopolskim (30 sierpnia) zorganizowany zostanie Ogólnopolski Dzień Funduszy Europejskich zakończony wielkim koncertem z udziałem gwiazd. Zagrają Edyta Górniak, Afromental, Margaret, Monika Kuszyńska, Donatan i Cleo, Formacja Nieżywych Schabuff oraz Mateusz Ziółko – zwycięzca trzeciej edycji The Voice of Poland. Koncert transmitowany będzie na żywo w TVP 1.

Oprócz koncertu zwycięska miejscowość otrzyma także inwestycję użyteczną dla mieszkańców, np. hot-spoty wi-fi z opłaconym rocznym abonamentem.

Przypomnijmy, do konkursu „Europa to My” można było zgłaszać projekty zrealizowane przy wsparciu funduszy europejskich na lata 2007-2013. Nadesłano w sumie 907 zgłoszeń z całej Polski. Projekty dotyczyły zarówno dużych inwestycji drogowych, infrastrukturalnych, jak i wsparcia rozwoju przedsiębiorczości czy gruntownego remontu wiejskiej szkoły.

Spośród wszystkich zgłoszeń kapituła konkursowa wybrała 20 najlepszych i to na nie głosowali internauci.

Akcja „Europa To My” to wspólne przedsięwzięcie Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, TVP 1 oraz Radia Zet. Akcja ma na celu prezentację skali zmian, jakie udało się zrealizować dzięki wykorzystaniu środków unijnych w Polsce.

 

Źródło: funduszeeuropejskie.gov.pl