Bartosz Janc

Bartosz Janc – prezes zarządu i współwłaściciel firmy METROPOLIS Doradztwo Gospodarcze.

Jest absolwentem kierunku ,,Finanse i rachunkowość przedsiębiorstw’’ Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Funduszami unijnymi zainteresował się jeszcze w okresie, gdy wdrażano fundusze przedakcesyjne. Posiada wieloletnie doświadczenie w pozyskiwaniu dotacji także jako ekspert w zakresie oceny wniosków o dofinansowanie.

Już jako doświadczony analityk finansowy z sukcesem współtworzył firmę Metropolis Doradztwo Gospodarcze, która szybko trafiła do grupy liderów w branży. W Metropolis jego zadaniem jest czuwanie nad realizacją najważniejszych dla spółki projektów oraz obsługa kluczowych klientów. Jest biegłym rewidentem i ekspertem w zakresie projektów inwestycyjnych, w szczególności w dziedzinie energetyki. Brał udział w ocenie kluczowych dla polskiej gospodarki projektów inwestycyjnych – zgłaszanych zarówno przez inwestorów krajowych, jak i międzynarodowe koncerny.

Za osobisty sukces uważa swoje uczestnictwo w tworzeniu od podstaw firmy, która w krótkim czasie stała się jednym z czołowych graczy na rynku doradztwa europejskiego w Polsce oraz liderem w zakresie dotacji dla energetyki odnawialnej. Jego zdaniem sukces ten niebyły możliwy bez zachowania wysokich standardów jakościowych i etycznych oraz podejścia do klienta na zasadach partnerskich. Niewielką ilość wolnego czasu dzieli między rodzinę – żonę Ewę, córeczkę Ewelinkę i synka Arturka, a także strzelectwo sportowe, jazdę na motocyklu i kibicowanie Lechowi Poznań.