ADM: Dwa miliardy dotacji w dziesięć lat

Mało która firma zrobiła tak błyskawiczną karierę w doradztwie europejskim. Zdobywała klientów nie tyle hałaśliwą reklamą, co indywidualnym podejściem do klienta. ADM Consulting Group świętowała właśnie 10 lat swojego istnienia. – Pracujemy dla klientów w całej Polsce, ale również partnerów zagranicznych – dodaje Daniel Pawelec, prezes gdyńskiej spółki.

Firma Pawelca i Adriana Skrockiego (współzałożyciel i wiceprezes ADM), to obecnie biura w Gdyni, Warszawie i we Wrocławiu, 1500 zrealizowanych projektów oraz 2 miliardy złotych pozyskanych dotacji. – Obserwujemy ich rozwój od początku, od lat zajmują miejsca w ścisłej czołówce naszego rankingu firm doradczych. Do dziś skromni i rzetelni, systematycznie rozwijają swój biznes – komentuje Marek Szymański, redaktor naczelny Funduszy Europejskich.

Firma osiąga największe sukcesy w realizacji projektów inwestycyjnych i badawczo-rozwojowych dla firm, chociaż współpracuje także z samorządami terytorialnymi, np. dla województwa mazowieckiego przygotowała studium wykonalności w projekcie rozwoju turystyki PLAY MAZOVIA!, a w Gdańsku pomagała ożywiać drogi wodne.

Obok fotoreportaż z jubileuszu ADM w gdyńskim hotelu Courtyard. W czasie bankietu odbyła się także licytacja na rzecz Fundacji Akademia Sportu PRO-AM, która finansuje zajęcia sportowe dla dzieci z ubogich rodzin. (sz)